Bourns Inc. 4818P-T02-153
4818P-T02-153 picture photo
Mfg. Part Number
4818P-T02-153
Brief Description
RES ARRAY 17 RES 15K OHM 18SOIC
Datasheet Download
4818P-T02-153.pdf
Availability of 4818P-T02-153
QUANTITY
4818P-T02-153 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4818P-T02-153
Internal Part NumberEIS-4818P-T02-153
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Series4800P
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±2%
Number of Resistors17
Number of Pins18
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case18-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package18-SOM
Size / Dimension0.490" L x 0.220" W (12.45mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4818P-T02-153
Related Links4818P-, 4818P-T02-153 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4818P-T02-153 Details Description
Related parts for 4818P-T02-153
RES SMD 0.18 OHM 2% 1/5W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 1/4 NPT 5V datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
TVS DIODE 40.3VWM BPKG AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf