E-T-A 482-G700-R1M1-Z0S0-10A
482-G700-R1M1-Z0S0-10A picture photo
Mfg. Part Number
482-G700-R1M1-Z0S0-10A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 115VAC 28VDC
Datasheet Download
482-G700-R1M1-Z0S0-10A.pdf
Availability of 482-G700-R1M1-Z0S0-10A
QUANTITY
482-G700-R1M1-Z0S0-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 482-G700-R1M1-Z0S0-10A
Internal Part NumberEIS-482-G700-R1M1-Z0S0-10A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series482
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Voltage Rating - AC115V
Voltage Rating - DC28V
Number of Poles1
Actuator TypePush-Pull Plunger
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)482-G700-R1M1-Z0S0-10A
Related Links482-G700-R1, 482-G700-R1M1-Z0S0-10A Datasheet, E-T-A Distributor
482-G700-R1M1-Z0S0-10A Details Description
Related parts for 482-G700-R1M1-Z0S0-10A
CONN DSUB POWER RECEPT 3W3 A datasheet.pdf
CAP CER 100PF 630V X7R 2225 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1A 8TDFN datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
IC FPGA 195 I/O 256BGA datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 9POS SNGL SMD datasheet.pdf
STRIP MARKER 13 SPCL datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V 20% X6S 1206 datasheet.pdf