Bourns Inc. 4820P-2-224
4820P-2-224 picture photo
Mfg. Part Number
4820P-2-224
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 19 RES 220K OHM 20SOIC
Datasheet Download
4820P-2-224.pdf
Availability of 4820P-2-224
QUANTITY
4820P-2-224 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4820P-2-224
Internal Part NumberEIS-4820P-2-224
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4800P
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±2%
Number of Resistors19
Number of Pins20
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package20-SOM
Size / Dimension0.540" L x 0.220" W (13.72mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4820P-2-224
Related Links4820P, 4820P-2-224 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4820P-2-224 Details Description
Related parts for 4820P-2-224
IC VOLT DETECT 3.2V INV CMOS SMD datasheet.pdf
IC BUFFER TRI ST ULP 6MICROPAK datasheet.pdf
CONN SOCKET 24POS .8MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS SDL 24-26AWG RND datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf