Bourns Inc. 4820P-T01-150
4820P-T01-150 picture photo
Mfg. Part Number
4820P-T01-150
Brief Description
RES ARRAY 10 RES 15 OHM 20SOIC
Datasheet Download
4820P-T01-150.pdf
Availability of 4820P-T01-150
QUANTITY
4820P-T01-150 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4820P-T01-150
Internal Part NumberEIS-4820P-T01-150
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package40
Series4800P
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)15
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors10
Number of Pins20
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package20-SOM
Size / Dimension0.540" L x 0.220" W (13.72mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4820P-T01-150
Related Links4820P-, 4820P-T01-150 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4820P-T01-150 Details Description
Related parts for 4820P-T01-150
CAP FILM 3600PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 6.3V X5R 0805 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1MSPS 32TQFN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
CAP CER 6PF 50V CH 0402 datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS W/O POST SMD datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf