Bourns Inc. 4820P-T01-220
4820P-T01-220 picture photo
Mfg. Part Number
4820P-T01-220
Brief Description
RES ARRAY 10 RES 22 OHM 20SOIC
Datasheet Download
4820P-T01-220.pdf
Availability of 4820P-T01-220
QUANTITY
4820P-T01-220 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4820P-T01-220
Internal Part NumberEIS-4820P-T01-220
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package40
Series4800P
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors10
Number of Pins20
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package20-SOM
Size / Dimension0.540" L x 0.220" W (13.72mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4820P-T01-220
Related Links4820P-, 4820P-T01-220 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4820P-T01-220 Details Description
Related parts for 4820P-T01-220
LED GREEN DIFF 5X2MM RECT T/H datasheet.pdf
IC ARM1 MCU FLASH 128K 64-LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
IGBT 1200V 30A 180W TO268 datasheet.pdf
SSR IP00 280VAC/20A 4-8VDC ZC datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIN RAIL 35MMX7.5MM SLOTTED 2M datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A datasheet.pdf
X2 ACTIVE MULT MODULE 32 - 46 GH datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS F PC TAIL 4-40 datasheet.pdf