Bourns Inc. 4820P-T01-471
4820P-T01-471 picture photo
Mfg. Part Number
4820P-T01-471
Brief Description
RES ARRAY 10 RES 470 OHM 20SOIC
Datasheet Download
4820P-T01-471.pdf
Availability of 4820P-T01-471
QUANTITY
4820P-T01-471 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4820P-T01-471
Internal Part NumberEIS-4820P-T01-471
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package40
Series4800P
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)470
Tolerance±2%
Number of Resistors10
Number of Pins20
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package20-SOM
Size / Dimension0.540" L x 0.220" W (13.72mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4820P-T01-471
Related Links4820P-, 4820P-T01-471 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4820P-T01-471 Details Description
Related parts for 4820P-T01-471
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC OPAMP VF R-R DUAL LN SOT23-8 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A TO252-5 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR ADF4158 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V R2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 450V SCREW datasheet.pdf
06 MODII HDR SRST B/A W/HD datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf