Pomona Electronics 4846-UU-48
4846-UU-48 picture photo
Mfg. Part Number
4846-UU-48
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CABLE SMA PLUG-PLUG RG178 48"
Datasheet Download
4846-UU-48.pdf
Availability of 4846-UU-48
QUANTITY
4846-UU-48 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4846-UU-48
Internal Part NumberEIS-4846-UU-48
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information4846-UU RoHS Cert
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
GenderMale to Male
StyleSMA to SMA
1st ConnectorSMA Male Plug
2nd ConnectorSMA Male Plug
Length48.0" (1219.2mm)
Cable TypeRG-178B
Impedance50 Ohm
Frequency - Max4GHz
ColorClear
FeaturesShielded
Operating Temperature-65°C ~ 165°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4846-UU-48
Related Links4846-, 4846-UU-48 Datasheet, Pomona Electronics Distributor
4846-UU-48 Details Description
Related parts for 4846-UU-48
GROMMET EDGE SLOT NYLON BLACK datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE 4PDT 3A 6V datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
IC SW DUAL ANLG CMOS SPST 16-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 5.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC FPGA 976 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf