Pomona Electronics 4846-UU-60
4846-UU-60 picture photo
Mfg. Part Number
4846-UU-60
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CABLE SMA PLUG-PLUG RG178 60"
Datasheet Download
4846-UU-60.pdf
Availability of 4846-UU-60
QUANTITY
4846-UU-60 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4846-UU-60
Internal Part NumberEIS-4846-UU-60
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information4846-UU RoHS Cert
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
GenderMale to Male
StyleSMA to SMA
1st ConnectorSMA Male Plug
2nd ConnectorSMA Male Plug
Length60.0" (1524.0mm)
Cable TypeRG-178B
Impedance50 Ohm
Frequency - Max4GHz
ColorClear
FeaturesShielded
Operating Temperature-65°C ~ 165°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4846-UU-60
Related Links4846-, 4846-UU-60 Datasheet, Pomona Electronics Distributor
4846-UU-60 Details Description
Related parts for 4846-UU-60
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 10K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 72POS R/A datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS R/A THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC CURRENT SWITCH 10% 10UTQFN datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 13C OLIVE datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
QSFP-CX4 DDR 4CH PLENUM OM2 6M datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS SPST-NO 10A datasheet.pdf