3M 49.53MM-48.26MM-25-5590H-05
49.53MM-48.26MM-25-5590H-05 picture photo
Mfg. Part Number
49.53MM-48.26MM-25-5590H-05
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
49.53MM X 48.26MM 1=25/PK
Datasheet Download
49.53MM-48.26MM-25-5590H-05.pdf
Availability of 49.53MM-48.26MM-25-5590H-05
QUANTITY
49.53MM-48.26MM-25-5590H-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of 49.53MM-48.26MM-25-5590H-05
Internal Part NumberEIS-49.53MM-48.26MM-25-5590H-05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series5590H
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline48.26mm x 49.53mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialAcrylic Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity0.46°C/W
Thermal Conductivity3.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)49.53MM-48.26MM-25-5590H-05
Related Links49.53MM-48.26, 49.53MM-48.26MM-25-5590H-05 Datasheet, 3M Distributor
49.53MM-48.26MM-25-5590H-05 Details Description
Related parts for 49.53MM-48.26MM-25-5590H-05
CONN RCPT 8POS 22AWG MTA-100 datasheet.pdf
IC VCXO/PLL CLK SYNTHESIZR 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ16 17 OLIV datasheet.pdf
RES SMD 14.5KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 26.86V 400MW SOD323F datasheet.pdf
KIT MESH 9DBI 2.4GHZ DCE MMCX datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf