API Delevan 4922R-23H
4922R-23H picture photo
Mfg. Part Number
4922R-23H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 68UH 970MA 418 MOHM
Datasheet Download
4922R-23H.pdf
Availability of 4922R-23H
QUANTITY
4922R-23H Order Process
Ship out your order
Specifications of 4922R-23H
Internal Part NumberEIS-4922R-23H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series4922R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±3%
Current Rating970mA
Current - Saturation970mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)418 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4922R-23H
Related Links4922, 4922R-23H Datasheet, API Delevan Distributor
4922R-23H Details Description
Related parts for 4922R-23H
FIXED IND 560NH 300MA SMD datasheet.pdf
LABEL S LAM DM TED WHT .75X.25" datasheet.pdf
CBL RIBN 20COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
SIDAC SYM 3CHP 230V 250A TO220 datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 148.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW DO34 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V 10% X5R 0603 datasheet.pdf