Integrated Device Technology (IDT) 4EA1485A0Z4AACUGI8
4EA1485A0Z4AACUGI8 picture photo
Mfg. Part Number
4EA1485A0Z4AACUGI8
Manufacturer
Product Category
Pin Configurable Oscillators
Brief Description
IC OSCILLATOR QUAD MEMS 10PIN
Datasheet Download
4EA1485A0Z4AACUGI8.pdf
Availability of 4EA1485A0Z4AACUGI8
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4EA1485A0Z4AACUGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4EA1485A0Z4AACUGI8
Internal Part NumberEIS-4EA1485A0Z4AACUGI8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyPin Configurable Oscillators
Series4EA1485A0Z4
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency - Output 174.175MHz, 74.25MHz, 148.35MHz, 148.5MHz
Frequency - Output 227MHz
OutputCMOS, LVDS
Voltage - Supply3.3V
Package / Case10-SMD, No Lead (QFN, LCC)
FunctionTri-State (Output Enable)
Frequency Stability±50ppm
Current - Supply (Max)140mA (Typ)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4EA1485A0Z4AACUGI8
Related Links4EA1485A0, 4EA1485A0Z4AACUGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4EA1485A0Z4AACUGI8 Details Description
Related parts for 4EA1485A0Z4AACUGI8
IC CLK BUFFER 1:4 2.5GHZ 16MLF datasheet.pdf
CONTACT CRIMP 30-24AWG TIN datasheet.pdf
THERMOCOUPLE K datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 2A DO15 datasheet.pdf
POWER STRIP 3OUT 3'CRD ORANGE datasheet.pdf
RES 1K OHM .3W .001% RADIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 212.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
2.54MM SQUARE PIN ADAPTOR 10/PC datasheet.pdf