Integrated Device Technology (IDT) 4HF156253Z3ABCUGI
4HF156253Z3ABCUGI picture photo
Mfg. Part Number
4HF156253Z3ABCUGI
Brief Description
OSC MEMS 156.253MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
4HF156253Z3ABCUGI.pdf
Availability of 4HF156253Z3ABCUGI
QUANTITY
4HF156253Z3ABCUGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 4HF156253Z3ABCUGI
Internal Part NumberEIS-4HF156253Z3ABCUGI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Series4HF
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency156.253MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)95mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4HF156253Z3ABCUGI
Related Links4HF15625, 4HF156253Z3ABCUGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4HF156253Z3ABCUGI Details Description
Related parts for 4HF156253Z3ABCUGI
RES SMD 36.5K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8K FULL SPEED USB 28SDIP datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 40POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 330MA 1.6 OHM SMD datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT PIN CRIMP datasheet.pdf