Integrated Device Technology (IDT) 4HF200000Z4AACUGI8
4HF200000Z4AACUGI8 picture photo
Mfg. Part Number
4HF200000Z4AACUGI8
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 200.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
4HF200000Z4AACUGI8.pdf
Availability of 4HF200000Z4AACUGI8
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4HF200000Z4AACUGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4HF200000Z4AACUGI8
Internal Part NumberEIS-4HF200000Z4AACUGI8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series4HF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4HF200000Z4AACUGI8
Related Links4HF200000, 4HF200000Z4AACUGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4HF200000Z4AACUGI8 Details Description
Related parts for 4HF200000Z4AACUGI8
CONN HEADER 54POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SERIAL LP 8SOIC datasheet.pdf
IC ADC SERIAL 12BIT 2.7V 8-DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 6A 125V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 80MM datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 24POS SNGL PCB datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 42 AWG 100 FT YL datasheet.pdf