Integrated Device Technology (IDT) 4MA133330Y3BACUGI8
4MA133330Y3BACUGI8 picture photo
Mfg. Part Number
4MA133330Y3BACUGI8
Brief Description
OSC MEMS 133.33MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
4MA133330Y3BACUGI8.pdf
Availability of 4MA133330Y3BACUGI8
QUANTITY
4MA133330Y3BACUGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4MA133330Y3BACUGI8
Internal Part NumberEIS-4MA133330Y3BACUGI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series4MA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency133.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.033" (0.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4MA133330Y3BACUGI8
Related Links4MA133330, 4MA133330Y3BACUGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4MA133330Y3BACUGI8 Details Description
Related parts for 4MA133330Y3BACUGI8
CAP TANT 6.8UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 533MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 30.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.05K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
RCKMNT CHS FRM 19" 3U 84HP 280MM datasheet.pdf
OSC XO 35.251MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf