Integrated Device Technology (IDT) 4MA155520Z3BACTGI
4MA155520Z3BACTGI picture photo
Mfg. Part Number
4MA155520Z3BACTGI
Brief Description
OSC MEMS 155.52MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
4MA155520Z3BACTGI.pdf
Availability of 4MA155520Z3BACTGI
QUANTITY
4MA155520Z3BACTGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 4MA155520Z3BACTGI
Internal Part NumberEIS-4MA155520Z3BACTGI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package70
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series4MA
PackagingTray
TypeMEMS (Silicon)
Frequency155.52MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.033" (0.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4MA155520Z3BACTGI
Related Links4MA15552, 4MA155520Z3BACTGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4MA155520Z3BACTGI Details Description
Related parts for 4MA155520Z3BACTGI
FIXED IND 2.2MH 190MA 7.8 OHM datasheet.pdf
IC PLL CLOCK DRVR 2.5V 28TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
IC AMP VGA ANLG 0.25W 10MCOB datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 0.056UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
GROMMET EDGE SLOT TEFLON NATURAL datasheet.pdf
TRANS RF LDMOS 205W SOT1239 datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 100 CLBs, 3000 Gates, 50MHz, CMOS, PQCC68 IC datasheet.pdf