Integrated Device Technology (IDT) 4MA161133Z4AACTGI
4MA161133Z4AACTGI picture photo
Mfg. Part Number
4MA161133Z4AACTGI
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 161.133MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
4MA161133Z4AACTGI.pdf
Availability of 4MA161133Z4AACTGI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4MA161133Z4AACTGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 4MA161133Z4AACTGI
Internal Part NumberEIS-4MA161133Z4AACTGI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package70
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series4MA
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency161.133MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)95mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.033" (0.85mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4MA161133Z4AACTGI
Related Links4MA16113, 4MA161133Z4AACTGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4MA161133Z4AACTGI Details Description
Related parts for 4MA161133Z4AACTGI
RES SMD 130 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC ADC 12-BIT W/REF 28-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 310MW SOD323F datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf