Integrated Device Technology (IDT) 4MA212500Z3BACTGI8
4MA212500Z3BACTGI8 picture photo
Mfg. Part Number
4MA212500Z3BACTGI8
Brief Description
OSC MEMS 212.50MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
4MA212500Z3BACTGI8.pdf
Availability of 4MA212500Z3BACTGI8
QUANTITY
4MA212500Z3BACTGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4MA212500Z3BACTGI8
Internal Part NumberEIS-4MA212500Z3BACTGI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series4MA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.033" (0.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4MA212500Z3BACTGI8
Related Links4MA212500, 4MA212500Z3BACTGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4MA212500Z3BACTGI8 Details Description
Related parts for 4MA212500Z3BACTGI8
FUSE PTC 1.10A 6V RESET SMD T/R datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
THERMOSTAT 3100 SERIES HERMETIC datasheet.pdf
RES 100 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.09 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC RTC/CALENDAR SPI UNCASED datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf