Vishay Semiconductor/Opto Division 4N25-X009T
4N25-X009T picture photo
Mfg. Part Number
4N25-X009T
Manufacturer
Product Category
Optoisolators - Transistor, Photovoltaic Output
Brief Description
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD
Datasheet Download
4N25-X009T.pdf
Availability of 4N25-X009T
QUANTITY
4N25-X009T Order Process
Ship out your order
Specifications of 4N25-X009T
Internal Part NumberEIS-4N25-X009T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Isolators
FamilyOptoisolators - Transistor, Photovoltaic Output
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Channels1
Voltage - Isolation5000Vrms
Current Transfer Ratio (Min)20% @ 10mA
Current Transfer Ratio (Max)-
Turn On / Turn Off Time (Typ)-
Rise / Fall Time (Typ)2µs, 2µs
Input TypeDC
Output TypeTransistor with Base
Voltage - Output (Max)70V
Current - Output / Channel50mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)1.36V
Current - DC Forward (If) (Max)60mA
Vce Saturation (Max)500mV
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, Gull Wing
Supplier Device Package6-SMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4N25-X009T
Related Links4N25-, 4N25-X009T Datasheet, Vishay Semiconductor/Opto Division Distributor
4N25-X009T Details Description
Related parts for 4N25-X009T
REG 8V 1.75A 4.5/7VIN HORZ datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 8V 18A OUTPUT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 15V OUT datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 82 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9NH 900MA 90 MOHM datasheet.pdf