CTS Electronic Components 4P100F35IET
4P100F35IET picture photo
Mfg. Part Number
4P100F35IET
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 10.000000 MHZ
Datasheet Download
4P100F35IET.pdf
Availability of 4P100F35IET
QUANTITY
4P100F35IET Order Process
Ship out your order
Specifications of 4P100F35IET
Internal Part NumberEIS-4P100F35IET
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSM4P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.512" L x 0.191" W (13.00mm x 4.85mm)
Height0.205" (5.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4P100F35IET
Related Links4P100, 4P100F35IET Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
4P100F35IET Details Description
Related parts for 4P100F35IET
CAP CER 6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
FUSE RESETTABLE 3A 30V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 132POS .050 datasheet.pdf
CONN RCPT JAM NUT 46POS W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 16K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
CAP POLYMER 56UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL SZ16S 7/8-20 UNEF datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT PIN datasheet.pdf