CTS Electronic Components 4P24MF35IET
4P24MF35IET picture photo
Mfg. Part Number
4P24MF35IET
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 24.745600 MHZ
Datasheet Download
4P24MF35IET.pdf
Availability of 4P24MF35IET
QUANTITY
4P24MF35IET Order Process
Ship out your order
Specifications of 4P24MF35IET
Internal Part NumberEIS-4P24MF35IET
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSM4P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.7456MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.512" L x 0.191" W (13.00mm x 4.85mm)
Height0.205" (5.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4P24MF35IET
Related Links4P24M, 4P24MF35IET Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
4P24MF35IET Details Description
Related parts for 4P24MF35IET
RES MO 1W 8.25 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 250V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
RES 634 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
FLEX SUPP. SHEET 240X240X0.3 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC USB QUICK CHARGER 2.0 8SOIC datasheet.pdf
SOLDER SHIELD TERM NIK PLT BRAID datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf