Panasonic Electronic Components 4SEPC680M+TS
4SEPC680M+TS picture photo
Mfg. Part Number
4SEPC680M+TS
Manufacturer
Product Category
Aluminum - Polymer Capacitors
Brief Description
CAP POLYMER 680UF 20% 4V T/H
Datasheet Download
4SEPC680M+TS.pdf
Availability of 4SEPC680M+TS
QUANTITY
4SEPC680M+TS Order Process
Ship out your order
Specifications of 4SEPC680M+TS
Internal Part NumberEIS-4SEPC680M+TS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductOS-CON Capacitors
Hot New Technologies
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyAluminum - Polymer Capacitors
SeriesOS-CON, SEPC
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating4V
ESR (Equivalent Series Resistance)7 mOhm
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
TypePolymer
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current6.1A
Impedance-
Lead Spacing0.138" (3.50mm)
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4SEPC680M+TS
Related Links4SEPC6, 4SEPC680M+TS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
4SEPC680M+TS Details Description
Related parts for 4SEPC680M+TS
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE B VERT datasheet.pdf
OSC XO 14.7456MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC LCD/CAM EMI FILTER 8CH 16DFN datasheet.pdf
BOARD BREAKOUT MACHXO datasheet.pdf
RES 16.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
CONN EDGE .100 26POS DR LOW P datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf