Vishay/Sprague 500D256G025CB2
500D256G025CB2 picture photo
Mfg. Part Number
500D256G025CB2
Brief Description
25UF 25V 8X17.5 85C AXI
Datasheet Download
500D256G025CB2.pdf
Availability of 500D256G025CB2
QUANTITY
500D256G025CB2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 500D256G025CB2
Internal Part NumberEIS-500D256G025CB2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package552
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500D256G025CB2
Related Links500D256, 500D256G025CB2 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
500D256G025CB2 Details Description
Related parts for 500D256G025CB2
FIXED IND 150UH 140MA 6.5 OHM datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.5MHZ 8SOPWRPAD datasheet.pdf
XFRMR 4PORT 1:2CT 1.2MH SMD datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 1200W datasheet.pdf