Vishay/Sprague 500D335M450DF2A
500D335M450DF2A picture photo
Mfg. Part Number
500D335M450DF2A
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
3.3UF 450V 9.5X32 85C AXI
Datasheet Download
500D335M450DF2A.pdf
Availability of 500D335M450DF2A
QUANTITY
500D335M450DF2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 500D335M450DF2A
Internal Part NumberEIS-500D335M450DF2A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package450
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500D335M450DF2A
Related Links500D335, 500D335M450DF2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
500D335M450DF2A Details Description
Related parts for 500D335M450DF2A
FIXED IND 1.5UH 340MA 840 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 1POS .100 PCB TIN datasheet.pdf
IC SHFT REG PAR-LD 8BIT 16-SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST SOT23-8 datasheet.pdf
IC PSOC 32B 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN RECEPT 68POS RA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 85POS .050 THRUHL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK 400MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf