Vishay/Sprague 500D336M050CB2A
500D336M050CB2A picture photo
Mfg. Part Number
500D336M050CB2A
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
33UF 50V 8X17.5 85C AXI
Datasheet Download
500D336M050CB2A.pdf
Availability of 500D336M050CB2A
QUANTITY
500D336M050CB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 500D336M050CB2A
Internal Part NumberEIS-500D336M050CB2A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package560
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500D336M050CB2A
Related Links500D336, 500D336M050CB2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
500D336M050CB2A Details Description
Related parts for 500D336M050CB2A
RES SMD 14.3OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
THERM NTC 2.2KOHM 10% 0805 SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 44.7VC AXIAL datasheet.pdf
PANEL PATCH CAT5E 48PORT 2ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
DIODE HYPERFAST 600V 6A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 1A datasheet.pdf