Vishay/Sprague 500D474D350BA2A
500D474D350BA2A picture photo
Mfg. Part Number
500D474D350BA2A
Brief Description
0.47UF 350V 6.3X13 85C AXI
Datasheet Download
500D474D350BA2A.pdf
Availability of 500D474D350BA2A
QUANTITY
500D474D350BA2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 500D474D350BA2A
Internal Part NumberEIS-500D474D350BA2A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package569
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500D474D350BA2A
Related Links500D474, 500D474D350BA2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
500D474D350BA2A Details Description
Related parts for 500D474D350BA2A
KIT FLEX POD CY8C21323 20-SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC FPGA 160 I/O 256BGA datasheet.pdf
IC SW IPS 1CH LOW SIDE SOT223 datasheet.pdf
Connector Receptacle 9 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
Connector Receptacle 61 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD 4 PORT datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
8700UF 40V 35X105 85C ST datasheet.pdf