Silicon Labs 500DDBA-ACH
500DDBA-ACH picture photo
Mfg. Part Number
500DDBA-ACH
Brief Description
OSC PROG HCSL 3.3V 250PPM SMD
Datasheet Download
500DDBA-ACH.pdf
Availability of 500DDBA-ACH
QUANTITY
500DDBA-ACH Order Process
Ship out your order
Specifications of 500DDBA-ACH
Internal Part NumberEIS-500DDBA-ACH
Available Frequency Range900kHz ~ 200MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCSL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±250ppm
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)29.3mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10.7mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500DDBA-ACH
Related Links500DD, 500DDBA-ACH Datasheet, Silicon Labs Distributor
500DDBA-ACH Details Description
Related parts for 500DDBA-ACH
IC COMPARATOR 8B 20SOIC datasheet.pdf
IC LATCH R-S QUAD NAND 16DIP datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 4A HLD T/R datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CABLE ASSY 5.5X2.5MM R/A 2M SHLD datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC SERIALIZER GMSL LVDS 48TQFP datasheet.pdf
CAP CER 8.9PF 50V R2H 0603 datasheet.pdf
LOW PROFILE SPRING PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 2.5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf