Silicon Labs 500DDBB-ACH
500DDBB-ACH picture photo
Mfg. Part Number
500DDBB-ACH
Brief Description
OSC PROG HCSL 3.3V 250PPM SMD
Datasheet Download
500DDBB-ACH.pdf
Availability of 500DDBB-ACH
QUANTITY
500DDBB-ACH Order Process
Ship out your order
Specifications of 500DDBB-ACH
Internal Part NumberEIS-500DDBB-ACH
Available Frequency Range900kHz ~ 200MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCSL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±250ppm
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)29.3mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10.7mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500DDBB-ACH
Related Links500DD, 500DDBB-ACH Datasheet, Silicon Labs Distributor
500DDBB-ACH Details Description
Related parts for 500DDBB-ACH
RES SMD 649 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PWR SUP BRD MNT 24V 5.5W .23A datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
ANT GRID 14/19DBI 16" GALV STEEL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
10UF 50V 5X11MM 85C 3000H datasheet.pdf