Johanson Technology Inc. 500R07S180JV4T
500R07S180JV4T picture photo
Mfg. Part Number
500R07S180JV4T
Brief Description
CAP CER 18PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
500R07S180JV4T.pdf
Availability of 500R07S180JV4T
QUANTITY
500R07S180JV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 500R07S180JV4T
Internal Part NumberEIS-500R07S180JV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Featured ProductMulti-Layer High-Q SMD Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500R07S180JV4T
Related Links500R07S, 500R07S180JV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
500R07S180JV4T Details Description
Related parts for 500R07S180JV4T
DIODE ZENER 15V 500MW MSD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD 2.5V 10MSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
CA 2.0MM OFNR 50/125,LC SEC YEL datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 100PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf