Johanson Technology Inc. 500R07S270GV4T
500R07S270GV4T picture photo
Mfg. Part Number
500R07S270GV4T
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
500R07S270GV4T.pdf
Availability of 500R07S270GV4T
QUANTITY
500R07S270GV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 500R07S270GV4T
Internal Part NumberEIS-500R07S270GV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Featured ProductMulti-Layer High-Q SMD Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500R07S270GV4T
Related Links500R07S, 500R07S270GV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
500R07S270GV4T Details Description
Related parts for 500R07S270GV4T
IC MMIC AMP TWA GAAS 2-35GHZ datasheet.pdf
IC DUAL LVDS TRANS/RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 1% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
LED LH351Z WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 1.25W DO214AC datasheet.pdf