Johanson Technology Inc. 500R07S300JV4T
500R07S300JV4T picture photo
Mfg. Part Number
500R07S300JV4T
Brief Description
CAP CER 30PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
500R07S300JV4T.pdf
Availability of 500R07S300JV4T
QUANTITY
500R07S300JV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 500R07S300JV4T
Internal Part NumberEIS-500R07S300JV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Featured ProductMulti-Layer High-Q SMD Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500R07S300JV4T
Related Links500R07S, 500R07S300JV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
500R07S300JV4T Details Description
Related parts for 500R07S300JV4T
MOSFET N-CH 200V 18A TO-262 datasheet.pdf
FUSE RESETTABLE 100MA 30V 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 390 OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC XLATOR 9BIT TTL-ECL 28-PLCC datasheet.pdf
RESISTOR 1K OHM 1/16W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOD923 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5MM datasheet.pdf
TESTING DEVICE datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf