Johanson Technology Inc. 500R07S3R9DV4T
500R07S3R9DV4T picture photo
Mfg. Part Number
500R07S3R9DV4T
Brief Description
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
500R07S3R9DV4T.pdf
Availability of 500R07S3R9DV4T
QUANTITY
500R07S3R9DV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 500R07S3R9DV4T
Internal Part NumberEIS-500R07S3R9DV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500R07S3R9DV4T
Related Links500R07S, 500R07S3R9DV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
500R07S3R9DV4T Details Description
Related parts for 500R07S3R9DV4T
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 357 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 597K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.6UH 4.7A 21.6 MOHM datasheet.pdf
508 TB SPR CLA PRESS FIT datasheet.pdf
IC CPLD 980MC 6.2NS 144TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD datasheet.pdf