Microchip Technology SST39VF010-70-4C-B3KE-T
SST39VF010-70-4C-B3KE-T picture photo
Mfg. Part Number
SST39VF010-70-4C-B3KE-T
Brief Description
IC FLASH 1MBIT 70NS 48TFBGA
Datasheet Download
SST39VF010-70-4C-B3KE-T.pdf
Availability of SST39VF010-70-4C-B3KE-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SST39VF010-70-4C-B3KE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of SST39VF010-70-4C-B3KE-T
Internal Part NumberEIS-SST39VF010-70-4C-B3KE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSST39VF0x0-70-4x-B3KE, SST39VF020-90 16/May/2013
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package2,500
SeriesSST39 MPF™
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size1M (128K x 8)
Speed70ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case48-TFBGA
Supplier Device Package48-TFBGA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST39VF010-70-4C-B3KE-T
Related LinksSST39VF010-, SST39VF010-70-4C-B3KE-T Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST39VF010-70-4C-B3KE-T Details Description
Related parts for SST39VF010-70-4C-B3KE-T
SWITCH LIMIT ROLL PLNGR SPDT 10A datasheet.pdf
TOOL PART CRIMPER ANVIL A datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
WIRE LOCATOR 3.0MM WIRE datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK INSERTION BRIDGE datasheet.pdf
500 TB SPR PLU W/LATCH datasheet.pdf
+5 V Powered CMOS RS-232 Drivers/Receivers IC datasheet.pdf