Johanson Dielectrics Inc. 500R14W222KV4T
500R14W222KV4T picture photo
Mfg. Part Number
500R14W222KV4T
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
500R14W222KV4T.pdf
Availability of 500R14W222KV4T
QUANTITY
500R14W222KV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 500R14W222KV4T
Internal Part NumberEIS-500R14W222KV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500R14W222KV4T
Related Links500R14W, 500R14W222KV4T Datasheet, Johanson Dielectrics Inc. Distributor
500R14W222KV4T Details Description
Related parts for 500R14W222KV4T
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ SOT23-5 datasheet.pdf
IC CLOCK DRIVER 6-CHAN 20-QFN datasheet.pdf
IC TRANSCVR 3-ST 8BIT INV 24SOIC datasheet.pdf
RES 340K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 220MA 1.3 OHM TH datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.2A WCSP4 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 450MA 780 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
DSUB 21XA4 F PCR/A G 50OHM T datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf