Johanson Dielectrics Inc. 500R18W103KV4T
500R18W103KV4T picture photo
Mfg. Part Number
500R18W103KV4T
Brief Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 1206
Datasheet Download
500R18W103KV4T.pdf
Availability of 500R18W103KV4T
QUANTITY
500R18W103KV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 500R18W103KV4T
Internal Part NumberEIS-500R18W103KV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.125" L x 0.062" W (3.17mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.050" (1.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500R18W103KV4T
Related Links500R18W, 500R18W103KV4T Datasheet, Johanson Dielectrics Inc. Distributor
500R18W103KV4T Details Description
Related parts for 500R18W103KV4T
IDC CABLE - MKR10K/MC10F/MCS10K datasheet.pdf
IC REDRIVER LVDS 1CH 8WSON datasheet.pdf
IC LP RS-485 TXRX 8-SOIC datasheet.pdf
T-BEAM RCVR ONLY FET MINI CONN datasheet.pdf
IC BRIDGE RECT 1.5A 200V WOM datasheet.pdf
CONN HEADER VERT DUAL 8POS GOLD datasheet.pdf
18P RCPT VAL-U-LOK GW datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 312.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf