Johanson Dielectrics Inc. 500X41W334MV4E
500X41W334MV4E picture photo
Mfg. Part Number
500X41W334MV4E
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1210
Datasheet Download
500X41W334MV4E.pdf
Availability of 500X41W334MV4E
QUANTITY
500X41W334MV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 500X41W334MV4E
Internal Part NumberEIS-500X41W334MV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntroduction to X2Y® Capacitors
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesX2Y®
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.125" L x 0.098" W (3.18mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.070" (1.78mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL (X2Y)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500X41W334MV4E
Related Links500X41W, 500X41W334MV4E Datasheet, Johanson Dielectrics Inc. Distributor
500X41W334MV4E Details Description
Related parts for 500X41W334MV4E
RES SMD 422K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED MOONSTONE WM WHT 3300K TO252 datasheet.pdf
CONN PLUG 266POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
CLEAN CUT FR 1/8" BLK/WHT 1000' datasheet.pdf
INDICATOR NEON AMBER PANEL MNT datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO-215AA datasheet.pdf
TV 18C MIXED TWIN PIN J/N RECP datasheet.pdf
CAP 4700 UF 20% 35 V datasheet.pdf