Silicon Labs 501JCA25M0000DAFR
501JCA25M0000DAFR picture photo
Mfg. Part Number
501JCA25M0000DAFR
Brief Description
OSC CMEMS 25.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
501JCA25M0000DAFR.pdf
Availability of 501JCA25M0000DAFR
QUANTITY
501JCA25M0000DAFR Order Process
Ship out your order
Specifications of 501JCA25M0000DAFR
Internal Part NumberEIS-501JCA25M0000DAFR
Standard Package2,500
SeriesSi501
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCMEMS®
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)4.9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.9mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)501JCA25M0000DAFR
Related Links501JCA25, 501JCA25M0000DAFR Datasheet, Silicon Labs Distributor
501JCA25M0000DAFR Details Description
Related parts for 501JCA25M0000DAFR
FIXED IND 15UH 1.6A 79 MOHM SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 3A E-LINE datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO204AL datasheet.pdf
LED MOD LMR4 WM WHT 700LM 230V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
MARKER PIN LETTERING AREA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5MM datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 5POS .06M datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf