Silicon Labs 501JCA25M0000DAGR
501JCA25M0000DAGR picture photo
Mfg. Part Number
501JCA25M0000DAGR
Brief Description
OSC CMEMS 25.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
501JCA25M0000DAGR.pdf
Availability of 501JCA25M0000DAGR
QUANTITY
501JCA25M0000DAGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 501JCA25M0000DAGR
Internal Part NumberEIS-501JCA25M0000DAGR
Standard Package2,500
SeriesSi501
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCMEMS®
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4.9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.9mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)501JCA25M0000DAGR
Related Links501JCA25, 501JCA25M0000DAGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
501JCA25M0000DAGR Details Description
Related parts for 501JCA25M0000DAGR
IC 24BIT LP STEREO DAC 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V NP0 1825 datasheet.pdf
IC TEMP SENS/SWITCH 110C 6LLP datasheet.pdf
CONV DC/DC 12W 18-75VIN +/-12V datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 8.45KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf