Silicon Labs 501JCAM032768DAFR
501JCAM032768DAFR picture photo
Mfg. Part Number
501JCAM032768DAFR
Brief Description
OSC CMEMS 32.768KHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
501JCAM032768DAFR.pdf
Availability of 501JCAM032768DAFR
QUANTITY
501JCAM032768DAFR Order Process
Ship out your order
Specifications of 501JCAM032768DAFR
Internal Part NumberEIS-501JCAM032768DAFR
Standard Package2,500
SeriesSi501
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCMEMS®
Frequency32.768kHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)4.9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.9mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)501JCAM032768DAFR
Related Links501JCAM0, 501JCAM032768DAFR Datasheet, Silicon Labs Distributor
501JCAM032768DAFR Details Description
Related parts for 501JCAM032768DAFR
DIODE ZENER 39V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CABLE TIE LT HVY NYL BLK 27.6" datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS W/BASE 8SOP datasheet.pdf
IC FPGA 154 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 9.31 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL RGHT WK datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 15MA 1.3 OHM SMD datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf