Silicon Labs 501MAE-ACAF
501MAE-ACAF picture photo
Mfg. Part Number
501MAE-ACAF
Brief Description
OSC PROG 2.5NS 50PPM 2.5X3.2MM
Datasheet Download
501MAE-ACAF.pdf
Availability of 501MAE-ACAF
QUANTITY
501MAE-ACAF Order Process
Ship out your order
Specifications of 501MAE-ACAF
Internal Part NumberEIS-501MAE-ACAF
Available Frequency Range32kHz ~ 100MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)8.9mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)501MAE-ACAF
Related Links501MA, 501MAE-ACAF Datasheet, Silicon Labs Distributor
501MAE-ACAF Details Description
Related parts for 501MAE-ACAF
JUMPER-H1502TR/A3049B/H1502TR 8" datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 5A 9V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.3A 8MLF datasheet.pdf
HAND TOOL FOR SPUD-001T-P0.5 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
POSITION SENSOR 7/8 SINGLE TURN datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM POWERMITE datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf