Silicon Labs 501MAE-ADAF
501MAE-ADAF picture photo
Mfg. Part Number
501MAE-ADAF
Brief Description
OSC PROG 2.5NS 50PPM 2X2.5MM
Datasheet Download
501MAE-ADAF.pdf
Availability of 501MAE-ADAF
QUANTITY
501MAE-ADAF Order Process
Ship out your order
Specifications of 501MAE-ADAF
Internal Part NumberEIS-501MAE-ADAF
Available Frequency Range32kHz ~ 100MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)8.9mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)501MAE-ADAF
Related Links501MA, 501MAE-ADAF Datasheet, Silicon Labs Distributor
501MAE-ADAF Details Description
Related parts for 501MAE-ADAF
CONN PLUG 4POS .100 POLAR TIN datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 6.7A 16.2 MOHM datasheet.pdf
TEST POINT JACK INSL BLACK datasheet.pdf
IC ACCELEROMETER TRI-AXIS 10-LGA datasheet.pdf
60718-7 INSULATION SPACER 607187 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A 4WLCSP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CABLE SATA LATCHING 19.75" datasheet.pdf