Silicon Labs 501NAH-ADAG
501NAH-ADAG picture photo
Mfg. Part Number
501NAH-ADAG
Brief Description
OSC PROG 5NS 50PPM 2X2.5MM
Datasheet Download
501NAH-ADAG.pdf
Availability of 501NAH-ADAG
QUANTITY
501NAH-ADAG Order Process
Ship out your order
Specifications of 501NAH-ADAG
Internal Part NumberEIS-501NAH-ADAG
Available Frequency Range32kHz ~ 100MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)8.9mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)501NAH-ADAG
Related Links501NA, 501NAH-ADAG Datasheet, Silicon Labs Distributor
501NAH-ADAG Details Description
Related parts for 501NAH-ADAG
INSULATOR WELDING CLIP PVC RED datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .328" .077"L datasheet.pdf
CAP CER 43PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT UVLO 8SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.2V SOT25-5 datasheet.pdf
RES SMD 0.075 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 220PO datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf