Silicon Labs 501NBH-ACAG
501NBH-ACAG picture photo
Mfg. Part Number
501NBH-ACAG
Brief Description
OSC PROG 5NS 30PPM 2.5X3.2MM
Datasheet Download
501NBH-ACAG.pdf
Availability of 501NBH-ACAG
QUANTITY
501NBH-ACAG Order Process
Ship out your order
Specifications of 501NBH-ACAG
Internal Part NumberEIS-501NBH-ACAG
Available Frequency Range32kHz ~ 100MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)8.9mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)501NBH-ACAG
Related Links501NB, 501NBH-ACAG Datasheet, Silicon Labs Distributor
501NBH-ACAG Details Description
Related parts for 501NBH-ACAG
DIODE ARRAY GP 500V 16A TO220AB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES SMD 350 OHM 0.02% 0.3W 1506 datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf