Silicon Labs 501NCC-ADAG
501NCC-ADAG picture photo
Mfg. Part Number
501NCC-ADAG
Brief Description
OSC PROG 5NS 20PPM 2X2.5MM
Datasheet Download
501NCC-ADAG.pdf
Availability of 501NCC-ADAG
QUANTITY
501NCC-ADAG Order Process
Ship out your order
Specifications of 501NCC-ADAG
Internal Part NumberEIS-501NCC-ADAG
Available Frequency Range32kHz ~ 100MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)8.9mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)501NCC-ADAG
Related Links501NC, 501NCC-ADAG Datasheet, Silicon Labs Distributor
501NCC-ADAG Details Description
Related parts for 501NCC-ADAG
XFRMR LAMINATED 56VA THRU HOLE datasheet.pdf
IDC CABLE - HPL34H/AE34G/X datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 37POS .100" STACKER datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 4A 125VAC 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 500V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 5A 17 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf