Silicon Labs 501PAE-ABAF
501PAE-ABAF picture photo
Mfg. Part Number
501PAE-ABAF
Brief Description
OSC PROG 8NS 50PPM 3.2X5MM
Datasheet Download
501PAE-ABAF.pdf
Availability of 501PAE-ABAF
QUANTITY
501PAE-ABAF Order Process
Ship out your order
Specifications of 501PAE-ABAF
Internal Part NumberEIS-501PAE-ABAF
Available Frequency Range32kHz ~ 100MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)8.9mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)501PAE-ABAF
Related Links501PA, 501PAE-ABAF Datasheet, Silicon Labs Distributor
501PAE-ABAF Details Description
Related parts for 501PAE-ABAF
CONN SPRING CONT 12 POS .276 SMD datasheet.pdf
PAN POUCH CANVAS FOR CABLE TIES datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 7.5MM datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CON PWR JCK 1.0 X 4.2MM HIGH CUR datasheet.pdf
SENS PROX CAP NPN-NC NOSHIELD datasheet.pdf
IC SRAM 1.125MBIT 100MHZ 272BGA datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 4A SOT89-3 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf