Johanson Technology Inc. 501S42E3R0BV4E
501S42E3R0BV4E picture photo
Mfg. Part Number
501S42E3R0BV4E
Brief Description
CAP CER 3PF 500V NP0 1111
Datasheet Download
501S42E3R0BV4E.pdf
Availability of 501S42E3R0BV4E
QUANTITY
501S42E3R0BV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 501S42E3R0BV4E
Internal Part NumberEIS-501S42E3R0BV4E
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)501S42E3R0BV4E
Related Links501S42E, 501S42E3R0BV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
501S42E3R0BV4E Details Description
Related parts for 501S42E3R0BV4E
IC OTP 16KBIT 6TSOC datasheet.pdf
RES SMD 19.6KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP 8-DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 HDR VERT CPI 6CKT datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 7SKT R/A PCB datasheet.pdf
SENSOR MAG SW 40G STANDRD 8-MSOP datasheet.pdf
HSC100 4R0 5% datasheet.pdf
M801 12C 12#16 SKT PLUG THRD datasheet.pdf
TV 24C 12#16 12#12 PIN PLUG datasheet.pdf
CAP 180 UF 20% 35 V datasheet.pdf