API Delevan 5022-112H
5022-112H picture photo
Mfg. Part Number
5022-112H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.1UH 930MA 420 MOHM
Datasheet Download
5022-112H.pdf
Availability of 5022-112H
QUANTITY
5022-112H Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022-112H
Internal Part NumberEIS-5022-112H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series5022
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance1.1µH
Tolerance±3%
Current Rating930mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)420 mOhm Max
Q @ Freq33 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant190MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022-112H
Related Links5022, 5022-112H Datasheet, API Delevan Distributor
5022-112H Details Description
Related parts for 5022-112H
CONN RECEPT 100POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SC70 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 24VOUT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 2A 10W datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
IC COND ANLG OUT 4.096V 32TQFN datasheet.pdf