API Delevan 5022-113H
5022-113H picture photo
Mfg. Part Number
5022-113H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 11UH 565MA 1.05 OHM
Datasheet Download
5022-113H.pdf
Availability of 5022-113H
QUANTITY
5022-113H Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022-113H
Internal Part NumberEIS-5022-113H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series5022
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance11µH
Tolerance±3%
Current Rating565mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.05 Ohm Max
Q @ Freq60 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant44MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022-113H
Related Links5022, 5022-113H Datasheet, API Delevan Distributor
5022-113H Details Description
Related parts for 5022-113H
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 98POS DUAL 2MM T/H datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 75VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MPU MIPS-I 180MHZ 128QFP datasheet.pdf
FUSE ACS CLIP CLAMP 30A 250V datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONTROL LOG 24 IN 16OUT 100-240V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 3000W datasheet.pdf