API Delevan 5022-361J
5022-361J picture photo
Mfg. Part Number
5022-361J
Brief Description
FIXED IND 360NH 1.935A 98 MOHM
Datasheet Download
5022-361J.pdf
Availability of 5022-361J
QUANTITY
5022-361J Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022-361J
Internal Part NumberEIS-5022-361J
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance360nH
Tolerance±5%
Current Rating1.935A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)98 mOhm Max
Q @ Freq45 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant345MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022-361J
Related Links5022, 5022-361J Datasheet, API Delevan Distributor
5022-361J Details Description
Related parts for 5022-361J
FUSE GLASS 750MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC DSP CONTROLLER 32BIT 240MQFP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
NYLON MULTI 1/4" BLACK 200' datasheet.pdf
FILTER EMI 15A 50V 1MHZ-1GHZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A TO220-5 datasheet.pdf
CONN PIN IDC 26POS W/ FLANGE datasheet.pdf
RES SMD 604K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf