t-Global Technology FAM1-200-200-2.0-1A
FAM1-200-200-2.0-1A picture photo
Mfg. Part Number
FAM1-200-200-2.0-1A
Manufacturer
Product Category
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Brief Description
SHEET FAM1 200X200MM
Datasheet Download
FAM1-200-200-2.0-1A.pdf
Availability of FAM1-200-200-2.0-1A
QUANTITY
FAM1-200-200-2.0-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of FAM1-200-200-2.0-1A
Internal Part NumberEIS-FAM1-200-200-2.0-1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesThermal Interface Product Selection
Introduction to the FAM Product Range
MSDS Material Safety DatasheetFAM1 MSDS
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
SeriesFAM1
ShapeSheet
Thickness - Overall0.08" (2mm)
Width7.874" (200.00mm)
Length7.874" (200.00mm)
AdhesiveNon-Conductive
Temperature Range-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FAM1-200-200-2.0-1A
Related LinksFAM1-200-, FAM1-200-200-2.0-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
FAM1-200-200-2.0-1A Details Description
Related parts for FAM1-200-200-2.0-1A
IDC CABLE - ASR14B/AE14G/APR14B datasheet.pdf
LED SS 5V RED DIFF PCB 3MM datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 48POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS SKT datasheet.pdf