API Delevan 5022-751H
5022-751H picture photo
Mfg. Part Number
5022-751H
Brief Description
FIXED IND 750NH 1.425A 180 MOHM
Datasheet Download
5022-751H.pdf
Availability of 5022-751H
QUANTITY
5022-751H Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022-751H
Internal Part NumberEIS-5022-751H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance750nH
Tolerance±3%
Current Rating1.425A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)180 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant230MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022-751H
Related Links5022, 5022-751H Datasheet, API Delevan Distributor
5022-751H Details Description
Related parts for 5022-751H
CAP ALUM 5300UF 150V SCREW datasheet.pdf
IC POWER SUPPLY SEQUENCER 24QFN datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 350mA Automotive 8-SOIC-EP datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PROX 0.8MM NPN 10-30VDC datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT FLEX 6POS W/PINS datasheet.pdf
BSSWFR180B BLK .13" BRDSLV datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf